SPECIALIST RESURSE UMANE

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este concern spaniol, important producator si distribuitor de module fotovoltaice utilizate in producerea energiei regenerabile.
Locatia postului: OTELU ROSU, jud. CARAS-SEVERIN;

Descrierea postului:
• Administrare de personal;
• Salarizare (suport pentru serviciul de payroll);
• Recrutare si selectie de personal;
• Raportari/evidente HR;

Sarcini concrete:
• Intocmeste documentele de personal (contract individual de munca, fisa post, act aditional, decizii de personal, instiintari/notificari/ transferuri de functie, adeverinte) si se asigura de legalitatea acestora;
• Coordoneaza procesul de inductie: prezentarea companiei, Regulament Intern, procedurile de sanatate si securitate in munca;
• Evidenta salariati: prezenta, concedii medicale, invoiri, absente nemotivate, overtime – asigura acuratetea evidentei;
• Ofera suport departamentului financiar in realizarea procesului de salarizare;
• Evidenta si comandarea tichetelor de masa pentru salariati;
• Responsabil de transferul angajatilor: realizeaza documentele necesare, centralizeaza evaluarile necesare transferului;
• Responsabil de organizarea transportului personalului indirect;
• Asigura necesarul saptamanal al echipamentului PSI;
• Realizeaza raportari specifice de personal: absenteism, fluctuatie, head count, plecati;
• Realizeaza exit interviurile, lichidarile de personal;

CERINTE

Cerintele candidatului:
• Studii superioare;
• Specializare in managementul resurselor umane;
• Cunostinte solide de legislatia muncii;
• Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
• Cunostinte solide de operare in Windows Office;
• Abilitati foarte bune de control, analiza si raportare;
• Capacitate de a prioritiza sarcinile si de a rezolva sarcini multiple/complexe;
• Manifesta flexibilitate si adaptabilitate in relatiile cu ceilalti, atitudine proactiva;
• Excelente abilitati de a lucra in echipa, determinism;
• Orientare spre eficienta si rezultat;
• Disponibilitate de deplasare;

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala:
• excelenta remuneratie financiara;
• multiple posibilitati de dezvoltare personala;
• mediu de lucru multinational ce pune accent pe valori profesionale precum competenta si profesionalism;
• oferta concreta privind pachetul de beneficii se va discuta in cadrul interviului fata in fata;