Consilier Comercial Utilaje Agricole John Deere

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilităţile Consilierului Comercial Utilaje Agricole sunt:

- Prospectează piaţa, identifică clienţi noi, ii fidelizează pe cei vechi

- Prezintă echipamentele/ utilajele agricole potenţialilor clienţi

- Realizează oferte scrise pentru client

- Urmăreşte şi relansează afacerile in curs, menţine la zi baza de date cu clienţi

- Urmăreşte derularea contractului de vânzare

- Participa la târgurile locale şi naţionale

CERINTE

Cerinte

- Studii de specialitate in domeniile agronomie, administrarea afacerilor, mecanică agricolă

- Experienţă de minim 2 ani in vânzarea de utilaje agricole- constituie avantaj

- Experienţă de lucru în/ cu ferme agricole sau în domeniul agricol

- Cunoştinţe utilizare PC (MS Office)

- Limba engleză - nivel mediu- constituie avantaj

- Permis de conducere –categoria B

Calităţi:

- Persuasiv

- Comunicativ

- Bun negociator

- Iniţiativa şi disponibilitate la deplasări

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)
- Job stabil;
- Cadru de lucru dinamic şi profesionist;
- Posibilitatea formării profesionale in concordantă cu noutătile din domeniu.

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

John Deere, Kuhn si Manitou.

Mai mult de 250 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.