Analist programator IT

TMK RESITA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere :
Dezvoltarea de noi aplicatii , mentenanta si optimizarea celor existente ( proiectarea si modificarea structurilor bazelor de date si a codului existent in acestea, proiectarea interfetelor din aplicatiile client si implementarea lor)
- Testarea aplicatiilor si remedierea erorilor detectate
- Asigurarea suportului si instruirea utilizatorilor pentru aplicatiile software dezvoltate intern
- Scrierea si actualizarea documentatiilor ( pentru utilizatori si cele destinate serviciului IT)

CERINTE

- studii : superioare – de preferat: Calculatoare, Informatică, Automatică, Electronică, Fizică;
- experienta in munca : nu este cazul
- calificare : nu este cazul
- deprinderi( indemanari ) : analiza proiect, algoritmi, gandire logica
- cunostinte : MS SQL nivel de baza; Un limbaj de programare client nivel mediu sau inalt (Visual C#, Visual Basic.Net, Delphi, etc – la alegerea candidatului)
- operare pe calculator : Operare Word, Excel, PowerPoint
- cunoatere de limbi straine: Limba Engleza, nivel mediu scris-citit

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Societate pe actiuni, capital privat, sector metalurgie