Specialist Resurse Umane (Recrutare, Comunicare si Administrare personal)

KASTAMONU ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Coordoneaza procesul de recrutare si selectie pentru pozitiile vacante (postarea anunturilor de recrutare, analiza CV-urilor, programarea si sustinerea interviurilor, realizarea shortlist-ului cu candidati de recomandat pentru interviul urmator, verificarea referintelor candidatilor)
Gestioneaza si actualizeaza baza de date cu CV-uri si intocmeste rapoarte specifice activitatii de recrutare si selectie
Elaboreaza si aplica teste de evaluare a competentelor profesionale ale candidatilor
Participa la targuri de joburi si identifica canale noi de recrutare
Intocmeste oferta finala de angajare si mentine legatura cu candidatul selectat in vederea inceperii activitatii
Intocmeste documentele de angajare (contract de munca, fisa de post, etc)
Actualizeaza fisele de post si organigrama companiei in functie de modificarile aparute in structura organizatorica
Intocmeste diferite situatii si rapoarte, tablouri de bord si KPI aferente resurselor umane
Asigura comunicarea interna (elaborarea anunturilor importante, actualizarea panourilor de informare)
Administreaza baza de date cu angajatii companiei si actualizeaza diferite informatii specifice Departamentului HR

CERINTE

Studii superioare
Abilitati excelente de utilizare MS Office (in special Excel, Power Point)
Cunostinte de limba engleza (nivel avansat)
Experienta anterioara in domeniul recrutarii de personal
Persoana comunicativa, dinamica si entuziasta
Capabila sa gestioneze task-uri multiple
Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa
Receptiva, cu spirit de initiativa, responsabila si atenta la detalii
Capacitate de munca in echipa
Orientare spre client
Constituie avantaj:
• Cunostinte solide de legislatia muncii
• Experienta anterioara intr-o companie multinationala

Kastamonu Entegre A.S. membra a holdingului Hayat, cel mai mare grup din Turcia in procesarea lemnului, produce şi comercializează o gama foarte diversificată de produse pe bază de lemn, de la plăci de tip PAL brut si melaminat, plăci de tip MDF brut si melaminat, plăci de tip HDF pentru uşi celulare, pana la parchet laminat şi alte produse complementare.

Kastamonu Romania se afla in Reghin, judetul Mures si este rezultatul de succes al unui plan de investitii impresionant din punct de vedere financiar, tehnic si uman, in prezent avand un numar de peste 800 angajati in trei unitati de productie.

www.kastamonu.ro