Job expirat

SPECIALIST ACHIZIȚII

   Descriere / responsabilitati job:

 - colaborează cu departamentele interne și furnizorii pentru determinarea corectă a

   specificațiilor bunurilor și serviciilor care vor fi achiziționate;

 -stabilește și dezvoltă relațiile cu furnizorii;

 - cere oferte de preț, analizează și propune soluții de achiziții;

 - întreține baza de date și dezvoltă sistemul de evidență al furnizorilor;

 - elaborează şi lansează comenzi către furnizori;

 - urmarește procesul de livrare și evaluează furnizorii;

 - măsoară și monitorizează evoluția stocului de produse;

 - urmărește modificarea prețurilor produselor din portofoliu raportată la calitatea acestora;

 - prospectează piața și realizează comparații de preț și produse între furnizorii din

   portofoliu și cei potențiali.

   Cerinte:

 - studii superioare în domeniul tehnic sau economic;

 - cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;

 - excelente abilități de utilizare a calculatorului (Word, Excel);

 - abilități de comunicare, capacitate de sinteză, rigurozitate,

   orientare către client şi proces;

 - abilități de negociere.

    Oferta (Bonusuri):

 - mediu de lucru plăcut și competitiv, alături de colegi tineri și dinamici;

 - suport continuu pentru creșterea profesională;

 - contract de muncă pe perioadă nedeterminată;

 - pachet salarial atractiv, inclunzând tichete de masă și transport gratuit.