Responsabil SSM

KASTAMONU ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica pericolele si evalueaza riscurile pentru fiecare loc de munca si zona din unitate
Elaboreaza si actualizeaza planul de prevenire si protectie ori de cate ori este necesar
Elaboreaza instructiuni proprii , tematici si materiale de instruire
Elaboreaza programul de instruire-testare si efectueaza instruiri in domeniul SSM
Elaboreaza şi implementeaza documentaţii tehnice de Securitate şi Sănătate în Muncă prevăzute de legislatia in vigoare
Intocmeste planul anual de verificari tehnice periodice ale instalatiilor
Urmareste pregatirile instalatiilor / echipamentelor si a sarcinilor de incercare necesare pentru verificarile tehnice oficiale si participa la efectuarea lor

CERINTE

Studii superioare tehnice
Curs în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă 80 de ore
Curs postuniversitar de evaluare a riscurilor cu o durată de cel puţin 180 de ore
Cunostinte avansate de utilizarePC
Abilitati de comunicare, organizare si orientare spre rezultate
Atitudine pozitiva, gandire analitica si adaptare la situatie
Persoana dinamica, deschisa, cu capacitate de lucru in echipa si spirit de intiativa
Constituie avantaj:
- Experienta in domeniu Protectiei Mediului
- Curs operator RSVTI – ISCIR
- Curs cadru tehnic PSI
- Cunostinte de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic cu posibilitate de avansare
Pachet salarial atractiv
Asigurare de sanatate
Cursuri de calificare si instruire
Tichete de masa
Transport asigurat Tg-Mures-Reghin si retur