Network Administrator - Reghin

SC Irum SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigură buna funcționare a infrastructurii IT & C în oricare din locațiile companiei;
- Participă în implementarea sau upgradarea sistemelor informatice (rezolvarea erorilor, upgrade software & hardware);
- Răspunde de soluțiile de securitate a datelor și a accesului la informații;
- Elaborează rapoarte (tehnice și business) în vederea optimizării proceselor, automatizări/vb scripting;
- Investighează apariția problemelor complexe în cadrul sistemelor informatice și conlucrează cu alte echipe în identificarea și soluționarea acestora;
- Acordă asistență tuturor utilizatorilor de sisteme informatice ale companiei (magazine, birouri, depozite) în soluționarea problemelor apărute și în folosirea tehnologiilor informației în activitatea curentă;

CERINTE

Studii superioare, preferabil în domeniul IT;
- Cunoștințe rețelistică – certificare în domeniu (CCNA/CCNP);
- Configurează și setează echipamente de rețea (Cisco, HP, Fortinet. Etc.);
- Administrare și configurare sisteme securitate (software): antivirus, antispam, firewall, proxy;
- Experiență anterioară în lucrul cu: Active Directory, Radius, Exchange;
- Experiență anterioară în poziția de help desk pe domeniul suport hardware IT, infrastructură IT &C;
- Experiență anterioară în rețelistică, instalări și configurări echipamente IT & C (PC, imprimante, echipamente active de rețea, etc);
- Monitorizare echipamente și servicii de rețea (Zabbix, etc.);
- Excelente abilități de comunicare, gândire analitică, orientare către rezultat;
- Proactivitate, lucru în echipă;
- Mentenanță software și hardware, help desk, suport;
- Cunoștințe limbă engleză;

BENEFICII OFERITE

-mediu de lucru plăcut și competitiv, alături de colegi tineri și dinamici;
-suport continuu pentru creșterea profesională;
-contract de muncă pe perioada nedeterminată;
-pachet salarial atracativ, incluzând tichete de masă și transport gratuit.

Fondată în 1953, IRUM este o companie specializată în construcţii de maşini și utilaje. Funcționând inițial ca și companie de stat, IRUM devine o societate cu capital complet privat în anul 1999, cu Maviprod ca și principal acționar, dedicându-se de atunci în principal industriei forestiere.

Astăzi, după 65 de ani, avem peste 470 de angajaţi, iar fabrica de 175.000 m2 din Reghin, judeţul Mureş o numim în continuare „acasă”. Bazându-ne pe rădăcinile noastre și pe vasta experiență, afacerea s-a extins rapid, IRUM devenind un furnizor de top pentru o gamă largă de utilaje forestiere și piese de schimb pe piața romanească și nu numai.

Operaţiunile grupului s-au concentrat întotdeauna pe producția, dezvoltarea şi serviciile dedicate utilajelor de exploatare forestieră. În 2010 am adăugat și domeniul utilajelor agricole. Rețeta noastră de succes este simplă: combinăm experiența și priceperea Centrului nostru de cercetare și dezvoltare cu intergrarea tehnologiilor de renume mondial. Pe de altă parte, IRUM dispune de o rețea de service și piese de schimb bine pusă la punct, care este extinsă și dezvoltată în mod continuu pentru a îmbunătăți calitatea serviciilor oferite.

Designul, dezvoltarea, respectiv feedback-ul vital de la clienții noștri sunt forţa motrică din spatele maşinilor noastre: fiecare model nou vine după ani de proiectare virtuală, testare și prototipare înainte ca alți pași să fie făcuți în procesul de dezvoltare, iar aproximativ 70% din componentele tractorului forestier sunt producție proprie. Gama de produse realizate la IRUM cuprinde în momentul de față tractoare articulate forestiere, tractoare agricole, funiculare, trolii şi piese de schimb, dar fabrica dispune și de centru prelucrări CNC, turnătorie, linie de tratament termic, sculărie, atelier sudură, vopsitorie și service.