Inginer Mediu

KASTAMONU ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmirea documentatiei pentru obtinerea avizelor si autorizatiilor specifice
Elaborarea rapoartelor si raportari catre organele de reglementare si alte unitati de specialitate in domeniu
Elaborarea programului si monitorizarea factorilor de mediu
Gestionarea actelor normative de mediu
Gestionarea si monitorizarea deseurilor
Coordonarea procesului de instruire in domeniul protectiei mediului
Coordonarea activitatii de identificare a aspectelor de mediu la nivelul organizatiei
Urmarirea aplicarii prevederile legale de protectie a mediului in cadrul societatii

CERINTE

Studii superioare tehnice
Cunostinte avansate de utilizare PC
Abilitati de comunicare, organizare si orientare spre rezultate
Atitudine pozitiva, gandire analitica si adaptare la situatie
Persoana dinamica, deschisa, cu capacitate de lucru in echipa si spirit de intiativa
Constituie avantaj:
- experienta in domeniu
- cunostinte avansate de limba engleza
- cunostinte in domeniu SSM / SU / PSI (curs Inpector Protectia Muncii)

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de formare a unei cariere, mediu de lucru stabil
Pachet salarial competitiv si alte beneficii in functie de performante

Kastamonu Entegre A.S. membra a holdingului Hayat, cel mai mare grup din Turcia in procesarea lemnului, produce şi comercializează o gama foarte diversificată de produse pe bază de lemn, de la plăci de tip PAL brut si melaminat, plăci de tip MDF brut si melaminat, plăci de tip HDF pentru uşi celulare, pana la parchet laminat şi alte produse complementare.

Kastamonu Romania se afla in Reghin, judetul Mures si este rezultatul de succes al unui plan de investitii impresionant din punct de vedere financiar, tehnic si uman, in prezent avand un numar de peste 800 angajati in trei unitati de productie.

www.kastamonu.ro