Automatist

KASTAMONU ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asigura functionarea sistemelor de automatizare in paramentrii tehnici stabiliti
-Asigura activitati de mentenanta a sistemelor de automatizare
-Propune solutii de imbunatatire a proceselor
-Participă la realizarea lucrărilor de investiţii şi reparaţii din site, pe domeniul electric, AMC – automatizări, la termenele si standardele de calitate stabilite.

CERINTE

-Studii tehnice (Automatica si Calculatoare / Electronica / Electrotehnica)
-Experienta in domeniu
-Cunostinte in domeniul automatizarilor industriale, automate programabile
(PLC , comanda numerica, automatizari si electronice - SIEMENS, SCHNEIDER, FAUSTO)
-Persoana comunicativa, dinamica si entuziasta
-Receptiva, cu spirit de initiativa, responsabila si atenta la detalii
-Capacitate de munca in echipa
-Orientare spre client

Constituie avantaj:
• Cunostinte de limba engleza
• Experienta in domeniul automatizarilor

BENEFICII OFERITE

Salariu brut conform încadrării
Program de muncă de 8 ore/zi
Ore suplimentare plătite
Spor pentru turele de noapte
Spor pentru flux continuu
Tichete de masă
Tichete cadou pentru diferite ocazii
Hrană rece şi lactate
Asigurare de sănătate
Cursuri de calificare şi instruire
Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
Zile de concediu în plus, conform vechimei în muncă
Pachet salarial competitiv şi alte bonusuri în funcţie de performanţe.

Kastamonu Entegre A.S. membra a holdingului Hayat, cel mai mare grup din Turcia in procesarea lemnului, produce şi comercializează o gama foarte diversificată de produse pe bază de lemn, de la plăci de tip PAL brut si melaminat, plăci de tip MDF brut si melaminat, plăci de tip HDF pentru uşi celulare, pana la parchet laminat şi alte produse complementare.

Kastamonu Romania se afla in Reghin, judetul Mures si este rezultatul de succes al unui plan de investitii impresionant din punct de vedere financiar, tehnic si uman, in prezent avand un numar de peste 800 angajati in trei unitati de productie.

www.kastamonu.ro