Technical Apprentice

Faurecia Seating Talmaciu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Faurecia angajeaza in cadrul fabricii din Valcea o persoana pentru postul de Technical Apprentice.

- stabileste necesarul de materiale conform proiectelor derulate si monitorizeaza acuratetea informatiilor in sistem;
- creaza part number in sistemul ERP;
- realizeaza fise de kituire si instructiuni de impachetare a informatiilor primite de la inginerul de produs;
- realizeaza instructiunile de taiere benzi si elastice;
- efectueaza identificari, reidentificari, coteaza sabloane;
- realizeaza si actualizeaza fisele de lucru;
- gestioneaza ECR (Engineer Change Request);
- implementeaza cu succes schimbarile.

CERINTE

- studii superioare in domeniul tehnic: inginerie textila, economica, mecanica;
- competente de utilizare pc - Micosoft Office (Excel - nivel minim mediu);
- limba engleza - nivel avansat;
- autonomie in lucru;
- atentie concentrata si distributiva;
- capacitate de autoevaluare si analiza.

BENEFICII OFERITE

- dezvoltare profesionala si construirea unei cariere in cadrul companiei.

FAURECIA - important grup francez, activ in industria automotive, cu sediul general langa Paris - Nanterre, infiintata in anul 1998 continua sa isi consolideze semnificativ pozitia de lider pe piata echipamentelor auto, aflata intr-o permanenta dezvoltare. In grupul Faurecia, 74.000 de angajati din 270 de fabrici se bucura de conditii de munca la cele mai inalte standarde si de beneficii competitive. FAURECIA SEATING TALMACIU produce huse pentru scaune auto