Supervizor Vanzari

SC TOTAL DISTRIBUTION GROUP VALCEA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivele Postului :
- Formarea si reactualizarea permanenta a bazei de date;
- Urmarirea cresterii cotei de piata, a volumului de vanzarilor si a cunoasterii in mod si timp real a pietei produselor din zona de care raspunde:
- Urmareste incasarea contravalorii facturilor emise, conform termenelor stabilite in contract.

Responsabilitati si sarcini :
- Urmareste realizarea vanzarilor pe zona de care raspunde in vederea cresterii cotei de piata si evaluarea gradului de satisfacere a cererii prin deplasari zilnice pe rute stabilite in zona in care este raspunzator .
- Organizeaza, coordoneaza si controleaza activitatea de vanzare si merchandising in vederea cresterii segmentului de piata pentru produsele comercializate de catre societate.
- Urmareste vanzarea produselor comercializate de catre societatea, precum si incasarea contravalorii acestora .
- Urmareste realizarea planului de vanzari fata de targete stabilite impreuna cu echipa pe care o coordoneaza;
- Organizeaza insotirea pe teren si pregateste echipa sa la standardele cerute avand in acelasi timp o documentatie de instruire
- Se asigura ca Agentii de Vanzari, Soferii-Distribuitori sunt bine motivati .
- Optimizeaza reteaua de distributie;
- Coordoneaza si inbunatateste modul de lucru al Agentilor de Vanzari in vederea maririi numarului de produse din rafturile clientilor;
- Pe baza documentatiei , sub indrumarea Directorului de Vanzari , recomanda si modifica organizarea rutelor si a zonelor;
- Pastreaza un contact permanent cu clientii mari;
- Organizeaza cit mai eficient timpul echipei de vanzari , urmareste planificarea logica a rutelor si pastrarea frecventei de vizitare a clientilor;
- Controleaza si monitorizeaza activitatea echipei de vanzari. Se asigura de completarea rapoartelor de activitate : routig-uri zilnice ; rapoarte zilnice; COSD ; Foi de parcurs .

CERINTE

- Experienta relevanta in domeniul vanzarilor
- Abilitatea de a lucra in echipa
- Orientat spre realizarea obiectivelor, obtinerea de rezultate
- Abilitati de organizare si planificare
- Abilitati de comunicare, coerenta si sintetizare
- Competente de utilizare a programelor MS Office
- Disponibilitate la deplasari - permis de conducere categ B

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Mediu de lucru dinamic
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere
- Masina de serviciu
- Telefon mobil

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de distributie.