Lucrator in productie publicitara

Modavil SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Identificarea cerintelor clientilor si oferirea de solutii simple si eficiente.
2. Proiectare si conceptie grafica materiale publicitare
3. Pregatirea materialelor grafice pentru tipar – DTP (realizarea de layout-uri si machete grafice pentru carti de vizita, pliante, afise si alte materiale pentru print)
4. Pregatire materiale si degresare suprafete pentru colantare, aplicare autocolant pe diferite tipuri de suprafete plane sau curbe (vitrine, auto, casete luminoase, etc)
5. Operare pe diverse utilaje: cutter plotter, printer de mari dimensiuni, cnc, laser, laminator...
6. Finisare materiale publicitare tiparite sau imprimate (postere, panouri, bannere etc.) laminare, caserare, taiere pe contur etc.
7. Finisare bannere - termolipire bannere, capsare bannere, gauri de vant.
8. Gestionare cu responsabilitate si profesionalism a materielor, uneltelor si utilajelor din dotarea spatiului de productie.
9. Impachetare si manipulare a produselor din zona de productie

CERINTE

Cum ar trebui sã fie aceastã persoanã ca sã fie si ea si noi multumiti de colaborare?
- Sã fie dispus sã învete. Dacã nu învatã, nu creste, dacã nu creste, firma nu creste.
- Sã aiba cunostinte avansate de Corel Draw si cunostinte medii de Adobe Ilustrator, Adobe PhotoShop
- Sã fie atent la detalii… foarte atent!
- Sã aiba spirit creativ, abilitati tehnice, indemanare, precizie si capacitatea de a respecta termenele stranse
- Sã fie descurcãret si persistent. Când îif dãm o situatie de rezolvat sã nu se opreascã pânã nu gãseste solutia.

BENEFICII OFERITE

1. Distractie (nu este optional)
2. Salariu fix
3. Bonusuri de performantã – pe baza unor indicatoare de performantã
4. Calculator performant pentru realizarea graficelor + internet
5. Atmosferã de lucru plãcutã
6. Sef bun si întelegãtor
7. Atmosferã de lucru plãcutã
8. Posibilitate de dezvoltare profesionala, specifica locului de munca;
9. Seriozitate
10. Oportunitatea de a lucra pe echipamente de ultima generatie
11. Cãrti de vizitã profesionale