Inginer CTC ( control tehnic calitate )

SC Alson Com Trading SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Urmăreşte implementarea cerinţelor programului de control al calităţii şi siguranţei în funcţionarea procesului tehnologic
- Coordonează activitatea de implementare a tehnologiilor de control, a punctelor de control şi a fazelor procesului de productie (controlul calităţii pe faze de fabricaţie, controlul produselor finite)
- Controlează îndeplinirea condiţiilor de calitate a produselor şi lucrărilor pe întregul flux, în conformitate cu documentaţia tehnică
- Ţine evidenţele privind activitatea de control a calităţii
- Asigură înregistrarea produsului neconform identificat în RPN (pentru execuţie) sau în \"fişa de service\" pentru produsele aflate în service
- Coordonează şi controlează înregistrarea informaţiilor şi redactarea raportărilor curente privind controlul calităţii
- Asigură controlul calităţii produselor finite rezultate din procesul de producţie
- Ţine evidenţa abaterilor de la calitate, a cauzelor acestora şi stabileşte măsuri privind eliminarea acestora
- Organizează şi participă la analiza cauzelor care au generat produsele neconforme

CERINTE

- Studii Superioare Tehnice
- Cunostinte Operare PC
- Limba Engleza la nivel avansat
- Abilitati foarte bune de analiza si organizare

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Tichete de masa;
- Transport asigurat.

Firma producatoare de mobilier din lemn masiv, servicii de design si amenajare, vanzare combustibili si produse petrochimice.