Gestionar si operare facturare

SC TOTAL DISTRIBUTION GROUP VALCEA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Primeşte, recepţionează, păstrează şi eliberează marfă aflată în administrarea sa, asigurându-se de existenţa şi întocmirea corectă a documentelor justificative
La transferul mărfii din şi în depozitele asigură controlul cantitativ, calitativ şi modul de etichetare/ambalare a mărfii transferate şi întocmeşte Notă de Transfer
Urmăreşte ca toată marfa existentă în gestiune este etichetată şi lotizată şi dispune etichetarea produselor în cazul în care se constată greşeli sau nereguli
Depozitează marfa în condiţii de siguranţă cu respectarea normelor specifice de depozitare
Ţine o evidenţă clară asupra datelor de expirare a produselor
Asigură o gestiune a mărfii după metoda FIFO /FEFO
Asigură depozitarea produselor alimentare la comun numai în condiţiile respectării normelor sanitar-veterinare şi depozitează marfa în conformitate cu specificaţiile înscrise pe eticheta produsului
Urmăreşte cu stricteţe respectarea menţinerii temperaturii în depozite (refrigerare/congelare/ambientale)
Verifică marfa la încărcarea în maşinile de distribuţie conform documentelor de însoţire a mărfii (cantitate,tip produs etc.)
Participă activ la inventariere ori de câte ori este necesar

CERINTE

Studii medii
Calificare in meseria Gestionar
Experienţa intr-o poziţie similara de minim 2 ani
Capacitatea de a lucre cu data limita, sub presiune
Atentie distributive si la detaliu
Bune cunostinte ale regulilor si legislatiei in domeniu
Cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de distributie.