ELECTRICIENI / TEHNICIENI SISTEME SECURITATE

sc IESS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului:
- titularul postului execută instalarea diferitelor sisteme de detecţie, supraveghere video, control acces şi mentenanţa curentă a acestora la sediul beneficiarului, reparaţii, modificări, extinderi ale acestor sisteme şi permanenţa în intervenţiile de urgenţă.

CANDIDATUL IDEAL:
-instaleaza sisteme de securitate: sisteme de video supraveghere, sisteme de alarma, detectie incendiu, control acces, sonorizare etc ;
-realizeaza mentenanta sau reparatii la sistemele instalate ;
-executa cablarea conform proiectelor;
-instaleaza, pune in functiune si intretine sistemele de securitate instalate;
-mentinerea legaturii cu constructorul si sau beneficiarul in vederea analizei desfasurarii lucrarilor;
-instruieste utilizatorii cu privire la functionarea si operarea sistemelor
-acorda suport tehnic beneficiarilor;

CERINTE

-Studii medii/superioare finalizate de preferat de profil tehnic;
-serios, riguros, organizat, capabil se respecte termene de finalizare, disponibilitate pentru program prelungit si deplasari in tara.
-avantaj: experienta in domeniul instalarii de siteme de securitate

Suntem o societate cu capital integrat privat infiintat in anul 2007, avand ca activitate prestarea de servicii in domeniul:

* Instalatiilor electrice pentru constructii civile si industriale ;
* Instalatiilor de legare la pamant si paratrasnet pentru constructii civile si industriale ;
* Instalatiilor electrice de curenti slabi ( interfon si videointerfon, telefon, TV, sunet, internet);
* Sistemelor de protectie perimetrala ;
* Sistemelor de detectie si avertizare antiefractie;
* Sistemelor de detectie si avertizare contra incendiilor;
* Sistemelor de acces si pontaj;
* Sistemelor de supraveghere video;
* Sistemelor de restrictionare si automatizare a accesului, automatizari porti auto, usi garaj, bariere auto, usi, usi rotative;
* Retelelor structurate(voce de date);
* Sistemelor de imbarcat ( sistemelor de taxare automata, numarare calatori si supraveghere video) .
* Sistemelor de ventilatie si aer conditionat.
* Sistemelor informatice de emitere, gestiune, monitorizare si control a rovinetei