DIRECTOR VANZARI

TAREM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza si propune spre aprobarea conducerii firmei planul de vanzari active ale Sistemului informatic integrat SICO ERP, insotit de o politica dinamica de crestere continua a volumului de vanzari.
- Urmareste realizarea planului de vanzari.
- Stabileste obiective clare pentru orientarea si organizarea activitatii de vanzari in firma.
- Contacteaza noi clienti si le prezinta propuneri concrete de colaborare.
- Negociaza si incheie contracte comerciale.
- Participa la recrutarea si instruirea reprezentantilor comerciali.
- Coordoneaza, indruma si controleaza modul de organizare si desfasurare a activitatii reprezentantilor comerciali, astfel incat sa asigure utilizarea eficienta a timpului de lucru.
- Urmareste permanent activitatea concurentei.
- Elaboreaza si prezinta Directorului General rapoarte de vanzari, propunand solutii de imbunatatire a eficientei in vanzari.

CERINTE

- Experienta relevanta in vanzari (experienta in vanzari produse software reprezinta un avantaj);
- Excelente abilități de comunicare și negociere cu persoane de nivel managerial;
- Persoană bine organizată, cu abilităţi de stabilire a priorităților și coordonarea sarcinilor;
- Capacitate de convingere, persuasivitate;
- Corectitudine, implicare, seriozitate, responsabilitate;
- Permis auto categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Bonusuri de performanta

TAREM Software este o echipa de profesioniști cu experiența demonstrata in domeniul IT ce ofera servicii de dezvoltare de aplicatii informatice si consultanta pentru managementul afacerilor.

Domeniile de competenta includ dezvoltarea de aplicatii de tip ERP (Enterprise Resource Planning) si CRM (Customer Relationship Manager), oferite prin intermediul solutiei proprietare SICO ERP&CRM.