Coordonator Clinica Medicala

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza si conduce intreaga activitate a unitatii medicale;
-ofera suport in promovarea serviciilor medicale a clinicii;
-reprezinta clinica in relatiile cu tertii si autoritati(Min. Sanatatii,Colegiul Medicilor);
-raspunde de intocmirea si conformitatea documentelor puse la dispozitia autoritatilor;
-intocmeste rapoarte specifice pentru conducerea unitatii medicale ;
-controleaza eficienta costurilor in clinica ;
-supervizarea si luarea de masuri in vederea respectarii standardelor de calitate a serviciilor medicale oferite;
-se asigura de respectarea normelor legale in vigoare;
-cresterea standardelor de calitate prin elaborarea de proceduri si instructiuni de lucru;
-elaboreaza impreuna cu medicii,propuneri de imbunatatire a activitatii medicale;
-propune conducerii unitatii:planul de dezvoltare,planul anual de servicii medicale,bugetul de venituri si cheltuieli;

CERINTE

Studii superioare(avantaj in domeniul medical), experienta in coordonarea unei clinici medicale,cunostinte juridice si financiar-economice,excelente abilitati organizatorice si de relationare interpersonale,spirit antreprenorial,persoana ordonata si foarte organizata.

BENEFICII OFERITE

Discutiile legate de partea financiara se vor discuta in urma interviului