CONSILIER FINANCIAR-BANCAR

SC BEST CREDIT INVEST IFN S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vei avea urmatoarele responsabilitati:
- Consilierea clientilor persoane fizice si juridice care apeleaza la serviciile si produsele de creditare ale Companiei
- Identificarea si recrutarea de noi potentiali clienti care doresc contractarea unui credit si contribuirea la cresterea portofoliului Companiei printr-o activitate sustinuta
- Promovarea produselor de creditare ale Companiei catre persoane fizice, prin diverse actiuni de marketing si prin abordarea unor segmente de piata variate
- Identificarea nevoilor clientilor si propunerea de oferte de creditare
- Informarea clientilor cu privire la conditiile de creditare ale Companiei
- Solicitarea documentelor necesare dosarului de credit, verificarea documentatiei conform normelor interne de creditare ale Companiei si intocmirea dosarului de credit
- Mentinerea relatiei cu clientii pe toata perioada derularii creditului in vederea acordarii unei asistente de specialitate complete

CERINTE

- Excelente abilitati de comunicare
- Orientare catre clienti si rezultate
- Perseverenta in activitatea desfasurata si in atingerea obiectivelor propuse
- Spirit de echipa, atitudine pro-activa
- Capacitati organizatorice si de coordonare
- Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii
- Disponibilitate pentru deplasari in teren

BENEFICII OFERITE

- Pachet de salarizare atractiv si motivant, format din salariu fix+comisioane
- Telefon de serviciu
- Training de specialitate
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes, intr-o echipa de profesionisti
- Reale posibilitati de promovare
- Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta
- Performante apreciate si recompensate