Operator calculator pentru planificarea producției

Holzindustrie Schweighofer SRL-Sucursala Radauti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregătește programele de tăiere introducând date în softuri de specialitate;
- Întocmește rapoarte săptămânale privind cantitatea de materie primă procesată;
- Realizează statistici lunare;
- Ține legătura cu departamentele de producție și vânzări.

CERINTE

- Cunoştinţe medii ale pachetului Microsoft Office;
- Spirit de inițiativă și creativitate;
- Cunoștințe de limba engleză sau germană;
- Atenţie la detalii;
- Acţionare promptă şi cu responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Tichete de masă;
- Asigurare privată de sănătate;
- Oportunitatea de avansare;
- Mediu de lucru profesional într-un colectiv tânăr.

Holzindustrie Schweighofer are o lunga traditie in industria lemnului, care merge inapoi in timp pana in 1642. Povestea de succes a numelui Schweighofer a inceput in 1956 cind Franz & Maria Schweighofer au preluat conducerea unei fabrici de cherestea si continuand in zilele noastre cand in 2002 deschide prima fabrica in Sebes/Romania, continuand traiectoria de succes in anul 2006, cand au inceput lucrarile de constructie la cea de-a doua fabrica din Romania, localizata in municipiul Radauti, judetul Suceava. Pentru mai multe detalii accesati www.schweighofer.ro