Operator Producţie OSB

SC EGGER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supravegherea şi optimizarea întregului proces de producţie
- Respectarea bugetului de producţie dat
- Colaborare la realizarea planului de producţie
- Îndeplinirea indicatorilor de calitate stabiliţi
- Coordonarea activităţii de protecţia muncii şi luarea de măsuri pentru evitarea accidentelor de muncă
- Planificarea şi executarea întreţinerii instalaţiei în colaborare cu departamentul de intreţinere
- Colaborare pe teme specifice la nivel de grup

CERINTE

- Studii medii
- Cunoştinţe bune de utilizare PC
- Planificare şi organizare
- Comunicare şi lucru în echipă
- Capacitate de a evalua şi de a lua decizii
- Capacitate de a lucra cu oamenii
- Experienţă relevantă în producţie constituie un avantaj
- Cunoştinţe de limba engleză constituie un avantaj
- Cunoştinţe utilizare SAP constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Oferim un loc de muncă ce se caracterizează prin diversitate şi responsabilitate, într-o companie multinaţională, orientare şi instruire specifică, recompense în funcţie de performanţă şi oportunităţi de dezvoltare profesională.

Munca zilnică a 5.800 de angajaţi din cele 16 locaţii din Europa, face ca EGGER să fie lider internaţional în industria de prelucrare a lemnului. Ne dezvoltăm continuu, oferind produse inovative pentru industria mobilei, arhitecţilor, meşteşugarilor şi distribuitorilor.

Fabrica EGGER din Rădăuţi, judeţul Suceava, este a 16-a unitate de producţie a Grupului EGGER, unul dintre liderii producătorilor de materiale lemnoase din Europa. În primul stagiu de construcţie, EGGER a investit 210 milioane de euro pe o suprafaţă de 76 de hectare şi a creat 400 de locuri de muncă noi. În conformitate cu principiile Grupului EGGER, fabrica din Rădăuţi beneficiază de tehnologie de ultima generaţie şi garantează o producţie ecologică precum şi o dezvoltare durabilă.

Fabrica EGGER din Rădăuţi are un impact semnificativ şi pozitiv pentru comunitatea locală din regiune, din punct de vedere social şi economic.

www.egger.com

Daca esti interesat de aceasta oportunitate si daca doresti sa te alaturi echipei noastre asteptam cu interes aplicata ta pe adresa: recrutare.ro@egger.com