INGINER APLICATII

SC EGGER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fii consultantul nostru numarul 1 privind produsele din lemn folosite in constructii

Responsabilitatile tale :

• Vei fi responsabil de clientii si de distribuitori nostri din domeniul constructiilor, sprijinindu-i cu privire la proiectele de constructii, analiza structurala si planificarea constructiilor din lemn.
• Vei vizita clientii si distribuitorii nostri pentru a prezenta si a discuta despre capacitatile produselor noastre (produse din lemn pentru constructie).
• Veti fi responsabil de instruirea clientilor, distribuitorilor nostri si a echipei de vânzari in utilizarea produselor noastre din lemn (pentru - cladiri din lemn, cladiri rezidentiale, acoperisuri, etc).
• Veti dezvolta si imbunatati solutiile noastre pentru constructii in pietele noastre tinta relevante.
• In plus, veti crea documente tehnice (ex: cataloage de constructii) si veti fi responsabil pentru asigurarea ca produsele noastre indeplinesc toate conditiile necesare (ex: rezistenta la foc) privind reglementarile existente in constructii.

CERINTE

Cerintele noastre :

• Trebuie să ai o calificare tehnică obtinuta (de preferat in constructii civile) si sa ai experientă în constructii rezidentiale.
• Să ai cel putin 5 ani de experientă practică în domeniul constructiilor civile.
• Trebuie să ai cunostinte de bază privind industria constructiilor din lemn.
• Trebuie să cunosti foarte bine limba engleză. Cunoasterea altor limbi, cum ar fi rusa, poate fi considerata un avantaj.
• Trebuie să ai bune abilităti de comunicare si să prezinti incredere cand expui o prezentare.
• Trebuie să gandesti sistematic si să ai bune abilităti analitice.
• Candidatii trebuie să fie pregătiti să călătorească frecvent.
• Trebuie să fii familiarizat cu planificarea cu ajutorul calculatorului si să ai experienta în utilizarea Microsoft Office.

BENEFICII OFERITE

Oferim un loc de muncă interesant, într-o companie internationala, o inductie cuprinzatoare, un salariu atractiv si dezvoltare personală continua. Dacă esti interesat de această oportunitate si doresti să lucrezi pentru o organizatie de succes, te rugăm să trimiteti CV-ul în limba engleză pe adresa de email recrutare.ro@egger.com.

Informatii suplimentare despre EGGER pot fi găsite pe www.egger.com.

Munca zilnică a 6.800 de angajaţi din cele 17 locaţii din Europa, face ca EGGER să fie lider internaţional în industria de prelucrare a lemnului. Ne dezvoltăm continuu, oferind produse inovative pentru industria mobilei, arhitecţilor, tâmplarilor şi distribuitorilor.

Fabrica EGGER din Rădăuţi, judeţul Suceava, este a 16-a unitate de producţie a Grupului EGGER, unul dintre liderii producătorilor de materiale lemnoase din Europa. În primul stagiu de construcţie, EGGER a investit 210 milioane de euro pe o suprafaţă de 76 de hectare şi a creat 400 de locuri de muncă noi. În conformitate cu principiile Grupului EGGER, fabrica din Rădăuţi beneficiază de tehnologie de ultima generaţie şi garantează o producţie ecologică precum şi o dezvoltare durabilă.

Fabrica EGGER din Rădăuţi are un impact semnificativ şi pozitiv pentru comunitatea locală din regiune, din punct de vedere social şi economic.

www.egger.com