Angajez functionar pentru serviciul de evidenta contabila & stocuri

AUTO VASILOSCHI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Societate avand ca obiect de activitate comertul cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si a motocicletelor cauta personal pentru punctul de lucru din Radauti.

Responsabilitati:

- Inregistrarea la zi in programul utilizat a datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa, facturi de cheltuieli, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, etc.

- Tinerea la zi a evidentelor pe furnizori si urmarirea efectuarii platilor la scadenta.

-Asigura gestiunea marfurilor din depozit;

-Livreaza /receptioneaza marfa in baza documentelor de livrare / receptie

-Inregistreaza miscarea bunurilor in/din depozit

-Asigura aprovizionarea marfurilor la care stocurile au fost epuizate sau solicitate de clienti;organizeaza marfurile din depozit

- Efectueaza inventarul stocului de marfa

-Prezinta oferta firmei la potentialii clienti

-Vinde produsele firmei atat la clientii existenti cat si la posibili noi clienti, factureaza si incaseaza

CERINTE

Cerinte specifice:

- Abilitati foarte bune de comunicarea cu clientii si colegii ;

- Meticulozitate, acuratete si atentie la detalii.

- Lucrul in echipa;

- Orientarea spre rezultat;

- Capacitati bune de organizarea si prioritizarea sarcinilor.

- Implicare si spirit de initiativa.

Comert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si a motocicletelor