Project Manager - Qatar

Petrolvalves

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
• Proiectarea și construirea de instalatii si depozite de securitate alimentara:
o Facilitati specializate pentru prelucrarea, fabricarea si rafinarea orezului, a zaharului brut si a uleiurilor comestibile;
o Structuri fundamentale complet echipate pentru operatiunile asociate proiectului de manipulare, prelucrare, ambalare, reincarcare si transport;
o Unitati de stocare in vrac cu infrastructura asociata și echipamentul de transport;
o Unitate specializata pentru reciclarea deseurilor provenite din prelucrarea produselor de baza.
• Facilitatile proiectului vor fi dezvoltate si construite pe o suprafata de aproximativ 53 de hectare;
• Elaborarea unui sistem general care sa satisfaca cerintele operationale de depozitare si manipulare a cerealelor.
• Revizuirea tuturor proiectelor si materialelor propuse si aprobarea lor, daca sunt in conformitate cu cerintele angajatorului/clientului;
• Planificare strategica, factori economici, amplasare si extindere, administrare, supraveghere si asigurarea ca produsul final corespunde cerintelor clientului.
• Durata contractului 3 ani;
• Program: 10 ore pe zi (pauza de 1 h inclusa), 5 zile pe saptamana;

CERINTE

• Licentiat in Inginerie sau in domeniul tehnic/de afaceri;
• Minim 15 ani experienta relevanta in domeniu (in conditiile de mediu din Orientul Mijlociu):
o Silozuri alimentare si depozite – proiectare si constructie;
o Fabrici alimentare – proiectare si constructie;
o Proiectare instalatii alimentare si instalatii echipamente;
o Zone de depozitare a alimentelor – proiectare si constructie.
• Experienta in proiectare, constructie si instalare de cai de acces, scari, aterizari etc. pe echipamente de depozitare si manipulare a cerealelor. Cunostinte solide a procesului de proiectare si selectie a tuturor tipurilor de echipamente de procesare a acestor instalatii.
• Nivel bun de competente informatice, proficient in pachetul Microsoft Office.
• Abilitati excelente de comunicare si prezentare atat scris cat si verbal in limba engleza.

BENEFICII OFERITE

• Cazare;
• Transport;
• Asigurare ;
• Pachet salarial negociabil.
Pentru a candida, trimiteti CV-ul la adresa de mail: recrutare ( at ) petrolvalves . ro.
Puteti lua legatura cu noi la nr. de telefon: 0727324260 sau 0214107010 sau pe mail.

Furnizare de echipament pentru industria energetica si petrochimica si recrutare si plasare de forta de munca pentru proiecte internationale.