Personal pentru un centru SPA din QATAR! Salarii cuprinse intre 650-1500 Euro/luna!

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

QATAR-ul se diferentiaza de alte destinatii turistice nu doar prin design si arhitectura, ci si prin intermediul centrelor wellness, ce le ofera turistilor nenumarate posibilitati de intinerire, relaxare si infrumusetare.

Avem onoarea sa recrutam personal pentru unul dintre cele mai luxoase spa-uri din Qatar, ce ofera servicii de infrumusetare la inalte standarde si o viziune aparte in industria de beauty.

Daca doriti sa faceti parte din staff-ul acestui centru spa si doriti sa va materializati si voi visul de a trai in lux, va invitam sa aplicati pentru unul dintre urmatoarele posturi vacante:
- Spa Director
- Beauty Therapists
- Senior Hairdressers
- Sales & Marketing Manager

Spa-ul este in cautare urgenta de candidati care sa ocupe posturile disponibile in acest sezon estival. Salariile variaza intre 650 si 1500 Euro/luna, in functie de post si de experienta.

Responsabilitati:

- Spa Director: 1200-1500 Euro/luna

Persoana responsabila pentru gestionarea si supravegherea tuturor activitatilor din cadrul spa-ului: coordoneaza furnizarea serviciilor salonului, a orelor de functionare, a rezervarilor, zona de receptie si de vestiar si personalul angajat.

In calitate de manager principal, se straduieste sa imbunatateasca continuu serviciile aduse clientilor si sa satisfaca angajatii pentru a maximiza performanta salonului.

- Beauty Therapists: 650-700 Euro/luna

Printre responsabilitatile cosmeticienilor se numara aplicarea de tratamente faciale, efectuarea de masaje corporale, ceara, manichiura, pedichiura, servicii de make-up, epilare.

De asemenea, terapeutul consiliaza clientii cu privire la achizitionarea si aplicarea de produse cosmetice si promovează una sau mai multe marci de produse cosmetice din cadrul salonului spa.

- Senior Hairdressers: 700-1000 Euro/luna

Ofera servicii de înfrumusetare cum ar fi taierea parului, samponare, vopsire, coafare si hair-styling, precum si aplicarea de tratamente pentru par. Gestioneaza stocurile si livrarile produselor de beauty in salon (comandarea si primirea de bunuri, atunci cand este necesar).

Persoana responsabila si cu dezvoltarea personalului junior al salonului.

- Sales & Marketing Manager: 1000 Euro/luna + comisioane din vanzari (aprox. 200 Euro/saptamana)

Persoana responsabila cu dezvoltarea si extinderea salonului spa in mediul on-line, precum si gestionarea campaniilor de social media si de marketing ale acestuia.

Program de lucru: 8-10 ore /zi

Beneficii:
- salarii cuprinse intre 650-1500 Euro/luna, in functie de post si de experienta;
- cazare oferita GRATUIT de angajator;
- viza si transportul pana in Qatar, precum si asigurarea de sanatate sunt platite de angajator;
- contract legal de munca pe perioada de minim 6 luni, cu posibilitate de prelungire la 24 de luni;
- plecare rapida.

CERINTE

Pentru postul de Spa Director se cere:
- Minim 3-5 ani experienta intr-un rol similar cu o intelegere a aspectelor legate de industria de coafura/spa si a tendintelor in moda si/sau 4 ani de experienta într-un spa: receptie, vanzari si marketing.
- Certificare sau diploma oficiala in domeniu (coafor, manichiurista, cosmetician etc.).

Pentru posturile de Beauty therapists se cere:
- Specializare intr-un domeniu specific, cum ar fi make-up, masaj, tratamente faciale, epilare, manichiura, pedichiura.

Pentru posturile de Senior Hairdressers se cere:
- Minim 3-5 ani experienta intr-un rol similar.
- Constituie un plus experienta in coafura de ocazie (pentru mirese).
- Certificare sau diploma oficiala în domeniu.

Pentru postul de Sales & Marketing Manager se cere:
- 3-5 ani experienta in vanzari si marketing pentru afaceri on-line sau start-up-uri
- Bune cunostinte de Social Media (Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest, Instagram)
- Pasiune pentru industria de wellness si frumusete
- Calificare profesionala relevanta in vanzari/marketing (de preferat).

Alte cerinte:
- limba engleza la nivel bun
- experienta relevanta in domeniu
- abilitatea de a lucra sub presiune
- bune aptitudini organizatorice
- bune abilitati de comunicare
- atentie la detalii
- abilitati de vanzare

BENEFICII OFERITE

Tarif de procesare dosar: 550 lei (se plateste la inscriere).