Economist

master buils

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului / Principalele responsabilități :
• asigură întocmirea și înregistrarea documentelor specifice contabile, cu respectarea procedurii interne privind activitățile financiar-contabile;
• înregistrează documentele bancare/stingerea lor la sfârșitul lunii;
• ține evidența cantitativă și valorică a stocurilor de materii prime, combustibil și materiale;
• efectuează operații financiar-contabile în sistemul Neomanager, cum ar fi:
• verificarea facturilor de stocuri;
• întocmirea de comenzi și NIR-uri pentru facturi de stocuri și comenzi servicii;
• contabilizarea filelor de registru de casă pentru ziua precedentă;
• gestionează valorile în numerar sau alte valori cu regim special (CEC-uri, BO etc.);
• efectuează și transmite lunar pontajul angajaților din punctele de lucru, în vederea întocmirii ștatului de plată;
• îndosariază toate documentele contabile justificative de la punctele de lucru și le transmite lunar în termenele stabilite.

CERINTE

Cerințele postului

Studii și experiență:
• absolvent de studii superioare – profil economic;
• experiență de minim 2 an pe un post similar.
Cunoștințe și abilități necesare:
• cunoștinte de contabilitate și de legislație contabilă și fiscală;
• cunoștinte și abilități de operare PC: MS Office, programe de gestiune financiar-contabilă;
• cunoștințe de operare în sistemul Neomanager constituie un avantaj;
• abilități de comunicare și lucru în echipă;
• orientare către cerințele pieței și nevoile clienților;
• putere de concentrare, acuratețe și atenție la detalii;
• abilități de organizare și încadrare în termenele stabilite;
• seriozitate și corectitudine.

BENEFICII OFERITE

loc de munca stabil,bonusare,masina de serviciu, telefon, laptop

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de constructii rezidentiale si nerezidentiale