Tinichigiu, Mecanic, Consilier Vanzari Auto

Arena Auto

Job expirat

RESPONSABILITATI

Arena Auto - dealer Toyota in Ploiesti, este o companie in plina dezvoltare, ce doreste sa isi largeasca echipa de profesionisti pe care o are in acest moment. Este interesata sa atraga angajati ce vizeaza posturile de: Consilier Vanzari Auto, dar si tehnicieni, respectiv Mecanic Auto. Compania ofera in schimb un un mediu de lucru profesionist, conditii optime de lucru, salariu motivant, dar si recompense materiale atractive (bonusuri suplimentare, bonuri de masa).

CERINTE

Cerințele postului

Vanzari auto
• Experienta pe o pozitie similara constituie avantaj;
• Abilitati de comunicare si negociere;
• Permis de conducere categoria B;
• Bune cunostinte PC;
• Abilitati : lucrul in echipa, asumare responsabilitate, respectare termene limita.

Tehnicieni
• Realizarea lucrarilor mecanice la autovehicule, conform comenzilor de atelier;
• Pregatirea autoturismelor conform termenului si la calitatea strandardelor companiei;
• Aplicarea tratamentelor speciale (dupa caz);
• Pregatirea necesarului de piese, util executarii lucrarilor;
• Ridicarea pieselelor si a materialelor, de la magazia piese de schimb, in functie de cerintele comenzii de lucru;
• Inscrierea pe comanda de atelier a tuturor lucrarilor suplimentare si necesare, constatate ulterior sau executate ;
• Verificarea prin inspectie finala cu dispozitive, echipamente si tehnologii specifice conformitatea activitatilor executate si inregistrarea rezultatelor.

BENEFICII OFERITE

Beneficii

• Pachet salarial motivant: salariu fix + bonusuri substantiale in functie de performanta;
• Bonuri de masa
• Cursuri de dezvoltare a abilitatilor profesionale;
• Avantajul de a lucra într-o companie ce se află in creștere și dezvoltare continuă.

Arena Auto S.R.L. este dealer şi reparator autorizat al mărcilor Toyota si Lexus în Ploieşti, str. Ştrandului, nr. 60, locaţie unde deţine showroom si unitate service care respectă standardele de ultimă oră ale brandurilor reprezentate.

Compania este înfiinţată în anul 2000 şi a acumulat de-a lungul timpului o bogată experienţă în domeniile comercializării autovehiculelor, respectiv al servisării acestora.