sudor electric

sirv ghighiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sudura electrica manuala a pieselor metalice, avand principale responasbilitati:
- Analizarea si adaptarea gesturilor conform variatiilor tehnice (piesa, climat, vopsea, altele)
- Respecta cerintele postului, si gamele de calitate destinate acestui post.
- Respecta norma de productie.
- Anticipeaza nevoile legate de fabricatie.
- Imbunatateste (economiseste) consumul de materiale si rata rebutului.
- Asigura curatenia la postul de munca
- Inregistreaza piesele aparute ca rebut
- Asigura curatenia si buna functionare a utilajului folosit , iar in cazul defectiunilor constatate se adreseaza sefului de echipa sau serviciului de mentenanta.

Cerinte

Persoane dinamice, organizate, perspicace si responsabile.
Experienta in domeniu constituie un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

se discuta la selectia candidatului
Tematica de concurs, bibliografia si alte informatii
se pot obtine de la :
-Sectia IRV Ghighiu
din Cadrul CIRV,
Loc. Ploiesti, str. Ghighiului, nr.51, jud. Prahova Telefon:0728855337.

CERINTE

-sa cunoasca limba romana
-sa fie apt pt serviciu din punct de vedere al sanatatii
-sa nu aiba antecedente penale
Acte necesare inscriere
a) cerere de inscriere la concurs(se intocmeste la depunerea dosarului);
b) copia actului de identitate;
c) copiile diplomelor de studii, ale actelor care atesta dobandirea unor cunostinte minime de operare pe calculator şi ale altor acte care atestă efectuarea unor specializări;
d) copia carnetului de muncă care probeaza vechimea in munca si in specialitatea studiilor pana la data de 31 decembrie 2010, sau/si, după caz, adeverinţă care să ateste vechimea în muncă şi, după caz, în specialitatea studiilor necesare ocupării funcţiei (după data de 01 ianuarie 2011);
e) cazierul judiciar (acesta poate fi inlocuit cu o declaratie pe proprie raspundere,cu obligatia de a completa dosarul de concurs cu originalul documentului, pe tot parcursul desfasurarii concursului, dar nu mai tarziu de 5 zile lucratoare de la data la care a fost declarat admis in urma selectiei dosarelor, sub sanctiunea neemiterii actului administrativ de numire);
f) adeverinţa care să ateste starea de sănătate corespunzătoare, eliberată cu cel mult 6 luni anterior derulării concursului de către medicul de familie al candidatului sau de către unităţile sanitare abilitate;
g) Curriculum Vitae.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa;
- decontare transport.

CIRV activeaza in principal in domeniul reparatiilor de material rulant, furnizind servicii de intretinere si reparatii pentru vagoanele de marfa ale principalilor operatori de transport feroviar din tara.