STIVUITORIST

Mayr Melnhof Packaging Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recepţia in bune condiţii a materiilor prime si materialelor.
• Tiparirea de etichete si verificarea acestora cu cantitatea de pe palet si lipirea in cele doua colturi ale paletului.
• Descarcarea si receptionarea cantitativa si calitativa a materiilor prime.
• Orice diferenţa calitativa si cantitativa va fi semnalata pana cel târziu a doua zi de la recepţie, birourilor: aprovizionare, calitate, contabilitate, sefului ierarhic superior.
• Stocarea si aranjarea materiilor prime in funcţie de data achiziţionării.
• Inregistrarea corecta a intrarilor si iesirilor din magazia de materiale
• Respecta si urmareste cu atentie informatiile inscrise in Dosarul de Comanda.
• Respecta si urmareste cu atentie informatiile furnizate de dep. Planning.
• Aprovizionarea la timp si in bune conditii cu materii prime si materiale a fluxului de productie.
• Urmareste si verifica zilnic descarcarea materialelor dupa metoda „FIFO’’.
• Verificarea lunara a stocurilor de materii prime pe baza de liste care vor fi semnate si transmise
Biroului Contabilitate.
• Mentinerea depozitului in conditii bune de curatenie si organizare.
• Sa manifeste grija deosebita in manuirea si utilizarea materialelor si echipamentelor, sis a raspunda pentru acestea pentru a evita avarierea, distrugerea sau pierderea lor;
• Se intezice utilizarea motostivuitorului de catre alte persoane, decat cele desemnate de catre seful ierarhic superior sau cele care au primit utilajul pe process verbal de predare primire;
• In timpul deplasarii utilajului in incinta societatii, lamele de incarcare nu vor fi ridicate mai mult de 30 cm de la nivelul solului;
• Se intezice trasportul de persoane cu utilajul
• Se interzice deplasarea sau ridicarea persoanelor pe lamele de incarcare;
• La incheierea activitatii cheile vor fi scoase din contact;
• Alimentarea utilajului se va face numai cu motorul oprit;
• Se intezice deplasarea in incinta societatii cu mai mult de 5 km/ ora.
• Isi insuseste si respecta dispozitiile sefului ierarhic superior care tin de buna organizare si functionare a productiei.

CERINTE

experienta intr-un post asemanator de minim 2ani

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa
decontare transport

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricarea ambalajelor din hartie si carton