Specialist ofertare si suport

SC.DAAS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ofertare:
• intocmirea de oferte tehnice pentru aria de specializare mobilier neutru dedicat domeniului retail care implica cunoasterea produselor
si intelegerea schemei logice de calculare a necesarului de componente individuale pe baza unor sheme logice puse la dispozitie de furnizori;
• asigurarea unui nivel competent de consultanta pentru colegii nespecializati care doresc sa vanda aceste produse care include vizite pe teren
pentru discutii cu clientul si verificari la fata locului si asistenta tehnica de la birou: transmitere de informatii specializate, imagini si schite etc.;
• asigurarea unui nivel competent de consultanta pentru colegii de la proiectare pentru intocmirea unor planuri de amplasament corespunzator cu
cerintele clientului si posibilitatile tehnice ale furnizorilor selectati;

Project Support:

• intocmirea de diverse situatii tehnice specializate (ex. statistici privind livrarile pe proiecte);
• intocmirea de documente suport pentru proiecte (ex. procese verbale de predare-primire, specificatii tehnice de montaj etc.) si arhivarea acestora in functie de
necesitate;
• asigurarea unei informari continue catre beneficiarii proiectelor (colegii din vanzari) privind anumite informatii relevante: termene de livrare marfa confirmate,
disponibilitate repere solicitate in stoc etc.;
• asigurarea unui nivel competent de consultanta pentru colegii din achizitii pentru diverse solicitari specializate;
• intocmirea periodica a unui necesar de materiale pentru proiecte cu implementare multianuala (ex. Profi Rom Food) si transmiterea unor solicitari de comanda
de achizitii, in baza acestuia, catre departamentul de achizitii;
• intocmirea la solicitarea managerilor de proiect a unui necesar de materiale pentru proiecte cu implementare multianuala (ex. Profi Rom Food) si transmiterea
unor solicitari de livrare catre departamentul de logistica;
• operarea tuturor tranzactiilor aferente anumitor proiecte (ex. Mega Image sau Profi Rom Food) in sistemul specializat ERP – Microsoft Dinamics AX.

CERINTE

• Atentie la detalii;
• Cunostinte de limba engleza;
• Abilitati de comunicare si colaborare foarte bune;
• Cunostinte avansate de MS Office; cunostintele de AutoCAD constituie avantaj
• Studii superioare – constituie avantaj studiile tehnice ;
• Abordare pozitiva a sarcinilor de lucru;
• Sociabilitate, capacitate de lucru in echipa;
• Flexibilitate;

BENEFICII OFERITE

• Lucrul intr-un mediu profesionist, intr-o companie serioasa, stabila;
• Tichete de masa si tichete cadou de sarbatori;
• Laptop, telefon.

Vanzare, montaj si servisare echipamente profesionale HoReCa, frig comercial si industrial, shopfitting, rafturi comerciale si industriale, mobilier