Specialist achizitii/ofertare

SC.DAAS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

o Pastreaza legatura cu furnizorii din portofoliu
o Transmite cereri de oferte, negociaza preturi, termene de livrare si conditii de garantie si postgarantie in colaborare cu departamentul Service;
o Identifica si propune noi furnizori in functie de nevoile companiei;
o Elaboreaza in termen ofertele tehnice, inclusiv documentele suport in colaborare cu departamentele EPM si CDA;
o Ofera consultanta tehnica echipei de vanzari;
o Centralizeaza necesarul de marfa in functie de ofertele acceptate de catre clienti si transmite comenzile catre furnizori;
o Estimeaza volumetrie si organizeaza transportul intern si extern, pentru achizitiile de echipamente frigorifice/ shopfitting;
o Informeaza departamentele interesate asupra termenelor de livrare;
o Transmite si inregistreaza in sistem ERP confirmarile de comanda externa si interna;
o Intocmeste si completeaza la zi raportarile uzuale in cadrul companiei.

CERINTE

o Persoana organizata si atenta la detalii, cu abilitati de negociere si focus pe dezvoltare profesionala;
o Persoana responsabila si dornica de a invata lucruri noi;
o Abordare pozitiva a sarcinilor de lucru;
o Integritate, onestitate, responsabilitate;
o Capacitate de lucru orientata spre respectarea termenelor limita;
o Sociabilitate, capacitate de lucru in echipa;
o Disponibilitate pentru program prelungit. ;
o Cunostinte de limba engleza, scris si vorbit, minim nivel mediu;
o Cunostinte avansate de MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook) ;
o Constitue avantaj experienta in achizitii sau ofertare

BENEFICII OFERITE

o bonuri de masa
o telefon de serviciu
o laptop
o mediu de lucru dinamic si profesionist;
o posibilitate de dezvoltare profesionala, prin participari la traininguri si specializari si
prin oportunitatea de a fi implicat in proiecte variate

Vanzare, montaj si servisare echipamente profesionale HoReCa, frig comercial si industrial, shopfitting, rafturi comerciale si industriale, mobilier