Sofer Tir Comunitate

Monte Bianco Serv

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cateva din responsabilitatile viitorului nostru coleg ar fi:
- transportul de marfuri pe rute intracomunitare, cu ansamblu autotractor+semiremorca cu MMA 40 to, conform instructiunilor primite de la dispecerat
- comunicarea permanenta cu dispeceratul privind desfasurarea transportului precum si informarea cu privire la evenimentele intervenite pe traseu
- respectarea timpilor legali de lucru si de odihna conform normelor AETR (regulamentului CE561/2006)
- transportul de marfuri pe rute internationale conform instructiunilor primite si respectarea orelor de prezentare la incarcare / descarcare
- Conducatorul auto completeaza si raspunde de corectitudinea tuturor formularele cu regim special, precum si a tuturor documentelor pe care le preia si preda.

CERINTE

- Permis de conducere categoria B, C, E
- Atestat sofer profesionist transport marfuri generale
- Card pentru tahograf digital
- Aviz medical, aviz psihologic si fisa de aptitudini valabile
- Cazier judiciar si rutier in original
- 2 poze tip carte de identitate
- Cunostiinte minime de mecanica auto si intretinere a camioanelor
- Constituie avantaj cunosterea unei limbi de circulatie internationala – la nivel conversational (engleza, germana)
- Cinstit, ordonat, dinamic, respectuos.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un loc de munca stabil
- Salariu fix
- Diurna
- Telefon de serviciu
- Bonusuri in functie de performanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie trasport marfa international.