Sef serviciu aprovizionare

MAXITOP MEDIA PERFORMANCE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma din Ploiesti, in plina dezvoltare, cu o experienta de peste 10 ani in domeniul confectiilor metalice, angajeaza Sef Departament Aprovizionare.

Scopul postului:
gestioneaza activitatea de achizitii/aprovizionare la nivelul companiei

Atributiile principale si sarcinile specifice:
• identifica necesarul de aprovizionare;
• negociaza cu furnizorii preturile de achizitie, incheie contractele cu acestia
• ia masurile necesare pentru ca toate comenzile să fie executate in limita bugetului;
• recomanda alegerea produselor;
• intocmeste si analizeaza cererile de oferta;
• supervizeaza derularea contractelor;
• elaboreaza politicile, procedurile si instrumentele de lucru necesare gestionarii activitatii de aprovizionare si achizitii la nivel de companie;
• elaboreaza rapoarte cu privire la cheltuieli, la nivel de companie si pe fiecare directie de business;
• elaboreaza propuneri de imbunatatire a procedurilor si instrumentelor de lucru in scopul reducerii costurilor;
• organizeaza si participa la licitatii;
• analizeaza piata si sistemul de livrare pentru evalua valabilitatea actuala si viitoare a produselor;
• intocmeste si urmareste comenzile de aprovizionare import/export.

CERINTE

Nivel de studii: superioare, obligatoriu- tehnice,(Inginerie mecanica, TCM) /
si optional- economice (constituie avantaj),
Experienta pe post: minimum 3 ani pe post asemanator
• cunostinte operare PC – pachetul Office avansat;
• cunoasterea limbii engleze – nivel avansat;
• permis de conducere cat. B.

Caracteristici de personalitate, aptitudini si deprinderi necesare :
• flexibilitate, rabdare, atentie la detaliu;
• abilitati manageriale si de negociere;
• abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie;
• disponibilitate pentru deplasari frecvente;

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si alte avantaje, se vor discuta la interviu.

Maxi Media Performance este o firma de recrutare si plasare de forta de munca, din Ploiesti ce va ofera posibilitatea de a va gasi un loc de munca stabil si bine platit. Societatea noastra asigura consultanta permanenta tuturor candidatilor, instruindu-i si indemnandu-i sa faca pasii corecti pentru a ocupa un post pe masura capacitatilor acestora.