Secretar-Asistent Director vorbitor Rusa

Lukoil Lubricants East Europe

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Executa activitati administrative de rutina in scopul eficientizarii timpului de lucru al Directorului General;
- Primeste corespondenta din exteriorul si interiorul societatii, clasand documentele astfel, incat accesul sa fie rapid si sigur, o prezinta pentru stabilirea rezolutiei si apoi o difuzeaza;
- Tehnoredacteaza documentatia, precum si corespondenta de protocol, claseaza, pastreaza, arhiveaza si tine evidenta stricta a acestei, operand in diverse registre de evidenta;
- Realizeaza traduceri si retroversiuni de documente, precum si staff-ului managerial, urmarind pastrarea acuratatii textului original;
- Stabileste operativ legaturile telefonice solicitate, actualizand permanent agenda cu numerele de telefon necesare si importante;
- Efectuieaza primirea persoanelor din afara firmei si le indruma spre persoanele competente precum si asigura activitatea de protocol;
- Intocmeste, realizeaza si monitorizeaza aranjamentele de calatorie, documentatia si dimersurile necesare pentru vizita delegatiilor, accesul vizitatorilor si reprezentantilor altor unitati in interesul de serviciu in incinta societatii, precum si a mijloacelor auto;
- Intocmeste si actualizeaza baza de date contacte; comenzi cu necesitatile de birotica, protocol, etc.
- Convoaca persoanele stabilite pentru sedinte,intalniri, actiuni importante, asigurand reprogramarea in caz de nevoie si comunica celor implicati schimbarile intervenite;
- Urmareste continuitatea corespondentei desfasurate;
-Arhiveaza corespondenta si toata documentatia pe criterii care sa permita o identificare eficace si acces rapid la informatii;
- Participă activ la problemele legate de proiectele noi indicate de Administrator / Directorul General si pastreaza permanent legatura dintre Directorul General si ceilalti directori in vederea derularii si a finalizarii proiectelor;
- Difuzeaza informatiile primite de la Administartor / Directorul General catre persoanele vizate;
- Asigura suportul administrativ pentru toate departamentele firmei;etc.

CERINTE

Cunoasterea a limbii Rusa - este un criteriu obligatoriu.
Cunoasterea a limbii Engleza - este un avantaj;
Experienta 1 an în Administrativ / Logistica, Office / Back-office / Secretariat

BENEFICII OFERITE

negociabil

Lukoil Lubricants East Europe SRL - lider pe piata din Romania in productia de lubrifianti.