Responsabil Mediu

Global Industrii Water SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste raportarile interne pentru activitatile desfasurate in cadrul societatii;
- raspunde de functionarea, monitorizarea, intretinerea instalatiilor de protectie a mediului;
- interpreteaza si intocmeste rapoarte periodice privind activitatea desfasurata;
- raspunde de intocmirea si trimiterea catre departamentul de management integrat a inregistrarilor, monitorizarilor si a altor documente conform cerintelor legale si de reglementare in vigoare (autorizatie de mediu, raportari periodice de mediu);
- raspunde de identificarea, evaluarea si diminuarea impactului aspectelor de mediu asociate activitatilor si proceselor societatii;
- raspunde de informarea operativa a conducerii privind neconformitatile de mediu depistate si despre incalcarea cerintelor legale si de reglementare cu privire la protectia mediului;
- raspunde de intocmirea raportarilor aferente gestionarii deseurilor si a documentelor necesare eliminari lor controlate;
- raspunde de recoltarea probelor aferente factorilor de mediu posibili afectati de poluantii rezultati din activitatile si procesele societatii si transmiterea acestora la furnizorii autorizati de servicii de mediu in vederea masurarii emisiilor in acestea;
- raspunde de centralizarea si arhivarea datelor aferente analizelor factorilor de mediu efectuate la nivel de societate si de terti;
-raspunde de gestionarea contractelor cu clientii companiei

CERINTE

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta pe o pozitie similara de minim 2 ani;
- Abilitatea de a comunica usor si deschis cu toate nivelurile ierarhice;
- Comunicarea informatiilor cu promptitudine si profesionalism;
• Spirit organizatoric, cu o buna capacitate de a indeplini sarcinile in mod eficace si eficient;
• Capacitatea de a urmari si executa mai multe sarcini in paralel;
• Capacitate de a lua decizii in mod structurat folosind toate informatiile disponibile si analizand solutiile alternative;
• Capacitate de a estima timpul necesar efectuarii fiecarei sarcini;
• Capacitate de a organiza sarcinile de lucru in functie de prioritati.

BENEFICII OFERITE

se va discuta in cadrul interviului

Compania noastra dispune de dotari specifice desfasurarii activitatii de ecologizare : instalatii, mijloace de transport, parc de rezervoare, etc, conform autorizatiei de mediu.