Reprezentant vanzari servicii financiare B2B, Ploiesti

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Trenkwalder cauta pentru partenerul sau, companie din domeniul financiar- bancar, o persoana pentru postul de Reprezentant vanzari servicii B2B in vederea dezvoltarii business-ului in zona Ploiesti.

Responsabilitati:
- Realizeaza procesul de vanzare a produselor si serviciilor companiei in zona desemnata;
- Promoveaza imaginea si serviciile companiei sale in relatia cu clientii;
- Prospecteaza piata, identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea incheierii de contracte de finantare;
- Identifica nevoile clientilor si acorda suport in alegerea celei mai potrivite solutii de finantare;
- Aplica procedurile de recuperare a creanţelor (urmarire, incasare si recuperare debite);
- Verifica sesizarile clientilor si ia masuri pentru rezolvarea acestora;
- Cunoaste in permanenta situatia centralizata a tuturor contractelor intocmite;
- Pregateste si prezinta rapoarte la solicitarea managementului companiei

Pentru aplicatie, va rog sa trimiteti cv-ul la adresa: i.achim@trenkwalder.com , mentionand postul pentru care aplicati.

CERINTE

- Studii medii sau superioare, de preferat economice;
- Experienta in vanzari de credite si/sau leasing financiar, minim 1 an;
- Utilizarea pachetului Microsoft Office (Word, Excel);
- Baza solida de cunostinte privind managementul vanzarilor, managementul negocierii si comunicarii;
- Constituie un avantaj cunostinte de analiza financiara precum si cunoasterea reglementarilor / normelor specifice legislatiei din domeniul financiar bancar/non-bancar/managementul riscurilor (riscul de creditare);
- Personalitate pro-activa/puternic orientata catre obtinere de rezultate;
- Persoana determinata/ dedicata atingerii obiectivelor;
- Personalitate asertiva;
- Self – management/ capacitate crescuta de organizare – auto-organizare;
- Capacitatea de a lucra pe dead - line - uri stranse pastrandu-se focusarea pe agenda profesionala.

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu fix + tichete de masa + comision din vanzari + masina, telefon, tableta.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).