REFERENT CONTABIL

ARVICONT TAX CONSULTING & AUDIT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verificarea intocmirii corecte a documentelor primare;
- Inregistrarea tuturor operatiunilor contabile lunare pana la nivelul de balanta in conformitate cu legislatia in vigoare;
- Reconcilieri contabile pentru aria sa de activitate;
- Intocmirea de situatii lunare pentru clienti si furnizori;
- Corespondenta cu tertii, pentru asigurarea corectitudinii datelor si documentelor transmise;
- Respectarea termenelor de inchidere lunare.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta in activitate minimum 2 ani;
- Cunostinte operare PC (cunoasterea programului WinMentor constituie un avantaj);
- Spirit organizatoric, rigurozitate;
- Capacitate de respectare a termenelor limita;
- Capacitate de sinteza, atentie la detaliu;
- Disponibilitate la program prelungit;
- Permis conducere cat. B;
- Cunostinte limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant corelat cu performanta;
- Posibilitatea dezvoltarii carierei profesionale.

DESCRIEREA FIRMEI

consultanta/audit