Recruiter - Ploiesti

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica si administreaza canalele de recrutare potrivite pentru posturile vacante
- Concepe si posteaza anunturile de recrutare
- Selecteaza candidatii pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului
- Contacteaza candidatii selectati in vederea programarii interviurilor
- Participa activ in cadrul procesului de intervievare si selectie a candidatilor
- Evalueaza si vine cu propuneri cu privire la candidatii selectati catre factorii de decizie
- Administreaza si asigura actualizarea bazei de date cu candidati
- Informeaza candidatii cu privire la rezultatul procesului de selectie
- Monitorizeaza piata interna a muncii

CERINTE

- experienta minim 2 ani intr-un post similar
- Absolvent studii superioare specializate (psihologie/socio-umane/management RU/management general)
- Capacitate de observaţie şi analiză comportamentală
- Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie in paralel
- Capacitatea de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor
- Abilităţi de lucru în echipă
- Disponibilitate si flexibilitate la program prelungit
- MS Office (Word, Excel)
- Carnet de conducere categoria B/ experienta in condus
- Capacitate de deplasare pana la 100%
- domiciliul stabil in Ploiesti

BENEFICII OFERITE

- masina de serviciu
- telefon si laptop de serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.