Proiectant Grafica Industriala / Mecanica

Technical Documentation Design srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cunostiinte tehnice de mecanica - capacitatea de a intelege ansambluri complexe de mecanisme si actionari folosite in linii de fabricatie.Experienta minima/medie in proiectare mecanica.
Este apreciata capacitatea/talentul de a reprezenta o piesa mecanica in spatiu utilizand si instrumente/programe 2D.
Constituie un avantaj cunoasterea la nivel mediu a limbi engleze si/sau italiene.
Va rugam nu aplicati la acest job daca nu aveti domiciliul in zona orasului Ploiesti.

CERINTE

Postul presupune activitati mixte : grafica industriala si inginerie mecanica. Sunt necesare cunostiinte tehnice de mecanica, intelegerea desenelor tehnice si experienta in utilizarea unui program de modelare 3D (ex.: Autodesk Inventor).
Cunostiinte teoretice de Geometrie Descriptiva - Axonometrie, sunt apreciate.
Cautam persoane care doresc sa desfasoare ambele activitati de grafica si inginerie - exclusiv pentru sectorul industrial.
Activitatea presupune respectarea unor norme de timp si calitate, foarte precis controlate.

BENEFICII OFERITE

Contract de munca de proba 2 luni, dupa care in functie de rezultatele obtinute se negociaza un contract pe durata determinata sau nedeterminata dupa caz. Tichete restaurant, Prime, Orele suplimentare platite. Mediu de lucru placut

DESCRIEREA FIRMEI

www.tddesign.ro