Personal logistica Depozit Billa Ploiesti (Brazi)

SC BILLA ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Comisionar depozit legume fructe (Lucrator commercial- comisionar)
Construirea si infolierea paletilor de marfa incat sa nu apara riscul rasturnarii si deteriorarii.

Controller expeditie

incarcarea si avizarea corespunzatoare a marfii.
comunicare eficienta cu soferii care efectueaza cursele prestabilite.
Verificarea calitativa si cantitativa (la nivel de paleti) a marfii pregatite la rampa de incarcare.
Asigurarea ca marfa este incarcata in camioane in ordinea stabilita a descarcarilor si ca acestea se vor incarca cu marfa corespunzatoare.

Receptioner marfa
verificarea de fond a documentelor de insotire a marfii

Scanari, listari, comenzi articole in sistem

preluarea corecta a articolelor comandate/livrate;

intocmirea documentelor de receptie/schimb a europaletilor.

Dispecer transport (expeditie)
planificarea incarcarilor zilnice, emiterea comenzilor de transport, centralizarea datelor de transport.

Disponent comenzi marfa (studii superioare)
aprovizionarea corecta cu marfa a platformei logistice la articole listate pe depozit central
Ingrijitor cladiri
efectuarea curateniei in depozit
Manipulant
Asigurarea reumplerii premanente si corecte a zonelor de sortare

CERINTE

- experienta in logistica

BENEFICII OFERITE

-bonuri de masa

Billa este prezenta in Romania din februarie 1999 si este parte componenta a grupului german REWE, care numara peste 14.000 magazine si 300.000 angajati in intreaga Europa, cu o cifra de afaceri de aproape 50 miliarde euro. Politica BILLA este tocmai aceea de a satisface toate gusturile, printr-un bogat sortiment de produse proaspete precum si prin multe alte articole din necesarul zilnic la preturi extrem de avantajoase.