Optometrist-optician

Original Optik Serv Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- determinare de dioptrii (anamneza, control obiectiv si subiectiv al vederii, cunoasterea excelenta a metodelor de determinare a viciilor de refractie oculare si a metodelor si mijloacelor de corectie optica a acestora);
- experienta in adaptarea lentilelor de contact;
- consiliere clientela (cunostinte foarte bune despre ramele de ochelari si proprietatile lentilelor corectoare aeriene);
- orientare catre client si bune abilitati de comunicare;
- seriozitate, loialitate, spirit de echipa.
- derularea activitatilor de gestionare a magazinului
- mentinerea relatiilor cu clientii si fidelizarea acestora.

CERINTE

• Persoana dinamica, organizata, responsabila
• Excelente abilitati de comunicare
• Studii de specialitate – pentru optometrist
• Cunostinte de baza in domeniile optometrie/optica oftalmica – pentru optometrist
• Caracter integru
• Atitudine pozitiva
• Motivatie puternica de a reusi
• Pasionat de domeniul vanzarilor si atras de segmentul luxury

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de a lucra intr-o firma dinamica in domeniu
• Pachet salarial atractiv
• Posibilitati de promovare

Original Optik este una din cele mai moderne si dinamice societati romanesti din domeniul opticii medicale. Compania a fost fondata in anul 2014 si este actualmente o societate cu capital romanesc, cu tehnologie moderna si personal calificat.