Operator examinari nedistructive

COMPCONTROL ING.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectueaza examinarile nedistructive conform standardelor aplicabile
- semneaza si sa stampileaza buletinele emise in urma examinarilor nedistructive
- analizeaza documentatia aferenta controlului nedistructiv: planul de inspectie, procedurile de lucru, standardele sau normele care precizeaza criteriile de acceptabilitate a discontinuitatilor
- semnaleaza eventualele neconformitati
- ajuta la intocmirea rapoartelor/buletinelor de examinare;
- intretine echipamentele de lucru;
- prelucreaza informatiile obtinute in urma examinarii;
- intocmeste (in anumite cazuri) schitele izometrice ale conductelor examinate
- furnizeaza date primare referitoare la executia sudurilor examinate (tipul sudurii, numele sudorului, indicativul sudurii, etc.)

CERINTE

- Minim 2 ani experienta pe o pozitie similara in cadrul unui laborator END
- Studii medii tehnice
- Autorizare ISCIR conform CR6-2013, pentru domeniile: VT, PT, MT, UT, RT
- Capacitatea de a lucra in echipa
- Disponibilitate de deplasare pe santiere
- Minime cunostinte operare PC: word, excel
- Certificarea conform EN ISO 9712 pentru domeniile: VT, PT, MT, UT, RT, constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa

Servicii de control nedistructiv pentru toate metodele, consultanta, expertizare in domeniu.