MANAGER TRANSPORT SI OPERATIUNI LOGISTICE (rutier - agabaritic, aerian, maritime)

S.C. AMAKRON S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

AMAKRON - EXECUTIV SEARCH
Recrutam pentru partenerul nostru, o companie multinationala care realizează sisteme intergrate de ambalare si relocari industriale:

Responsabilitati:
• Identificarea celor mai avantajase modalitati de transport;
• Planificarea si optimizarea rutelor de transport intermodal (rutier, maritime, aerian sau combinat)
• Negocierea preturilor si a termenlor incluse in contractele de transport
• Supervizarea activitatii de transport rutier, asigurand respectarea termenilor contractuali
• Organizarea transporturilor agabaritice
• Actualizarea, dezvoltarea permanenta a bazei de date a transportatorilor agreati
• Intocmirea documentelor aferente formalitatilor vamale de import/export
• Colaborarea cu Vama Romana si comisionarii vamali
• Colaborarea cu institutiilor compentente pentru intocmirea asigurarii bunurior si marfurilor transportate

CERINTE

Cerinte:
• Experienta pe un post similar - minim 3 ani
• Studii superioare
• Limba engleza - nivel avansat
• Permis cat. B
• Cunostinte operare SAP - reprezinta avantaj
• Atestatul profesional Manager de transport marfuri si calificarea de Declarant vamal - reprezinta avantaj
• Limba germana - reprezinta avantaj
• Cunostinte ale particularitatilor de transport, firme de transport
• Cunostinte ale legislatiei in vigoare privind trasportul in UE si la nivel global

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Alte beneficii

DESCRIEREA FIRMEI

AMAKRON - Head Hunting/ Executive Search

Suntem:
• o echipa de OAMENI inimosi si ambitiosi, tintim sus si ne dezvoltam continuu
• prezenti, hiperactivi si perfectionisti
• dedicati in a conecta companiile partenere cu profestionistii din diverse domenii de activitate
• mediatorii procesului de imbunatatire a vietii profesionale a candidatilor nostri

Suntem AMAKRON!

Puteti aplica aici, dar ne gasiti si pe site-ul nostru www.amakron.ro unde va puteti inregistra CV-ul in baza de date sau ne puteti contacta la telefon: 0268.420.820. Prin inregistrarea cv-ului sunteti de acord ca Amakron sa prelucreze datele cu caracter personal declarate. Toate informatiile furnizate sunt confidentiale.