Magazioner, gestionar depozit ambalaje

SC ROGRI IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunea postului: Asigură identificarea ambalajelor, desfășurarea normală a fluxurilor de marfă din depozit/magazin, precum și integritatea stocului de marfă, fiind totodată responsabil cu activități de aprovizionare și livrare a ambalajelor comercializate de SC.ROGRI IMPEX SRL

Responsabilități:
• Indentifică ambalajele din magazinele online ale companiei ;
• Ține legătura cu clienții întocmind oferte si urmarind obținerea comenzilor si vanzarea ambalajelor;
• Asigură desfășurarea normală a fluxurilor de marfă , după cum urmează:

o Recepționează marfa sosită
o Manipulează marfa
o Pregătește comenzile
o Vinde clientilor din magazin
o Efectuează controlul cantitativ și calitativ al marfurilor
o Întocmește documente de livrare (factură/aviz/AWB)

• Centralizează comenzile zilnice de la clienți
• Anunță clienții și echipa ROGRI IMPEX SRL despre venirea/vanzarea ambalajelor
• Asigură integritatea stocului de marfă (participă la inventarele parțiale și anuale, investighează și explică diferențele constatate la inventar)
• Participă la clarificarea tuturor reclamațiilor sosite de la parteneri/clienti/colegi de munca;

CERINTE

Cunoștințe cerute:

Obligatorii:
• Studii medii
• Cunoștinte operare calculator: Mail/MS Office/
Constituie avantaj:
• Experiență anterioară în vanzari si gestiune depozit

Experiența cerutăƒ:

Obligatorie:
• Minim 1 an de experiență relevantă
• Experiență în gestionare stoc de marfă
• Experiență în vanzari

Competențe cerute:
• Orientat spre rezultate, spre acțiune (proactiv)
• Adaptabilitate și capacitate de învățare
• Flexibil, deschis, doritor să învețe, adaptabil
• Capabil să lucreze în echipă
• Abilități de comunicare
• Conștinciozitate, punctualitate, rigurozitate, atenție la detalii
• Analitic, sintetic , flexibil, participativ
• Abilități de rezolvare a problemelor

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa

SC ROGRI IMPEX SRL a fost infiintata in anul 2005 si are ca principal domeniu de activitate importul si distributia de ambalaje prin magazinele online proprii.