Inspector SSM, Cadru tehnic SU, PSI

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evalueaza si reevalueaza riscurile de accidentare si imbolnavire profesionala la locul de munca
- Verifica cunoasterea si aplicarea de catre toti lucratorii a masurilor prevazute in Planul de Prevenire si Protectie;
- Instruieste lucratorii pe linie SSM;
- Elaboreaza si actualizeaza instructiunile proprii de securitate si sanatate in munca;
- Elaboreaza rapoarte privind accidentele de munca suferite de lucratorii din cadrul echipelor;
- Identifica echipamentele individuale de protectie si intocmeste necesarul de dotare a lucratorilor cu echipament individual de protectie;
- Urmareste realizarea masurilor dispuse de catre inspectorii de munca, cu prilejul vizitelor de control si al cercetarii evenimentelor
- Elaboreaza documentatia tehnica specifica si participa la audituri ISO/TS

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Experienta anterioara in domeniul SSM si situatii de urgenta minim 3 ani;
- Absolvent al cursului de perfectionare in domeniul SSM (80 ore/180 ore);
- Cunostinte PC Medii, Office ( Word, Power Point);
- Evaluator de risc SSM, reprezinta un avantaj;
- Cadru tehnic cu atributii in domeniul SU si inspector protectie civila (certificari SU);
- Cunoasterea auditului de proces VDA 6.3 reprezinta un mare avantaj
- Cunoasterea limbii engleze

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam trimite CV-ul tau la adresa office@leoHR.ro cu subiectul "Inspector SSM".
Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insa doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati .

Nu ezitati sa vizitati www.leoHR.ro pentru mai multe oportunitati de cariera .

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies