Inginer vanzari

EBC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam 2 Ingineri vanzari pentru unul din clientii nostril, un grup independent, distribuitor de materiale electrice, electrotehnice, de automatizare etc. Cu peste 50 de agentii in Franta, 13 in strainatate si 55 ani de experienta in sectorul industrial, grupul isi propune sa dezvolte pe plan international lansand o noua sucursala in Ploiesti.

Sediul companiei : Ploiesti Sud

Avand o expertiza tehnica, Inginerul vanzari intelege si propune cele mai bune solutii tehnice catre clientii companiei ;

Prezentarea clientilor companiei a noilor componente tehnice aparute pe piata
Redactarea si gestionarea ofertelor comerciale ;
Primirea si gestionarea comenzilor ;
Relationarea cu furnizorii companiei.
Candidatul va urma o formare legata de produsele companiei, programul informatic intern si pentru a intelege structura companiei.

CERINTE

Studii tehnice absolvie, de preferat Electronica, Automatizari sau domenii conexe ;
Experienta pe o pozitie similara de minimum 2 ani Experienta in vanzari constituie un avantaj ;
O foarte buna cunoastere a echipamentelor folosite in mediul industrial;
O foarte buna capacitate de comunicare atat cu furnizorii dar si clientii companiei ;
Limba englenza la nivel conversational (minim C1) ;
Limba franceza la nivel mediu – real avantaj ;

BENEFICII OFERITE

Salariu fix competitiv
Bonusuri in functie de performante

Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali.

La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

Nu uita:
Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.