Inginer tehnolog

MAXITOP MEDIA PERFORMANCE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma din Ploiesti, cu o activitate de peste 10 ani in domeniul confectiilor metalice. Avem in derulare contracte importante si dorim sa angajam un INGINER MECANIC PROGRAMATOR CNC.
atributii:
- elaborarea programelor de lucru pentru mașini unelte tip CNC
- preiectare in AutoCad
- acordarea de asistență tehnică la omologarea și execuția produselor;
- urmărirea aplicării tehnologiilor proiectate pentru mașinile unelte cu comandă numerica în secțiile de producție
- instruirea personalului muncitor care își desfașoară activitatea pe mașini unelte tip CNC

CERINTE

- Studii universitare in domeniul tehnic (profil mecanic, TCM);
- Desen tehnic, AutoCad - nivel avansat
- Experienta relevanta in programare CNC,
- Minima experienta in sectii de prelucrari metalice
- Cunostinte tehnice temeinice in domeniul prelucrari mecanice, tehnologie de aschiere, scule de aschiere;

BENEFICII OFERITE

Salariul si alte avantaje se vor discuta la interviu, in functie de experienta.

Maxi Media Performance este o firma de recrutare si plasare de forta de munca, din Ploiesti ce va ofera posibilitatea de a va gasi un loc de munca stabil si bine platit. Societatea noastra asigura consultanta permanenta tuturor candidatilor, instruindu-i si indemnandu-i sa faca pasii corecti pentru a ocupa un post pe masura capacitatilor acestora.