Inginer expert / Responsabil asamblare - Ploiesti

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, o companie multinationala din industria automotive, leoHR recruteaza :

Descrierea jobului

- Asigura stabilirea, standardizarea, mentinerea si imbunatatirea proceselor tehnologice la nivel de fabrica pentru a se conforma cu standardele de HSE, calitate, operationale, astfel incat sa satisfaca cerinţele clienţilor ;
- Cauta si implementeaza noi tehnologii pentru imbunătăţirea procesului, cresterea productivitatii si a calitatii muncii si produsului ;
- Concepe si implementeaza planul de mentenanta preventiva al echipamentelor de productie din zona tehnologica alocata ;
- Defineste fluxulul optim de productie, setare parametrii de proces ;
- Participa la intocmirea dosarului de omologare interna ;
- Coordoneaza activitatea de instruire a departamentelor productie si mentenanta pentru noile echipamente ;
- Raspunde de capabilitatea proceselor si echipamentelor .

CERINTE

Candidatul ideal:

- Studii superioare tehnice;
- Minim 2 ani experienta in departament productie sau tehnic, preferabil automotive;
- Experienta in intocmirea specificatiilor pentru echipamente (specification book);
- Experienta in a lucra in cadrul sistemelor de management;
- Nivel avansat in utilizarea Word, Excel, Powerpoint, Outlook;
- Cunostinte legate de securitatea echipamentelor si ergonomia proceselor;
- Limba engleza – nivel avansat. Cunoasterea unei a doua limbi de circulatie europeana este un avantaj;
- Cunostinte Lean manufacturing / Six sigma / Blackbelt / Lean Expert constitue avantaj.

BENEFICII OFERITE

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam trimite CV-ul tau la adresa office@leoHR.ro cu subiectul : "Inginer expert / Responsabil asamblare - Ploiesti".

Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insa doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies