Inginer examinari nedistructive

COMPCONTROL ING.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatii acceptati, vor fi fiormati in domeniul examinarilor nedistructiv, pentru:
- efectuearea examinarilor nedistructive conform standardelor aplicabile
- semnerea si stampilarea buletinelelor emise in urma examinarilor nedistructive
- analizarea documentatiei aferente controlului nedistructiv: planului de inspectie, procedurilor de lucru, standardelor sau normelor care precizeaza criteriile de acceptabilitate a discontinuitatilor
- semnalarea eventualelor neconformitati
- intocmirea rapoartelor/ buletinelor de examinare;
- intretinerea echipamentele de lucru;
- prelucreaza informatiile obtinute in urma examinarii;
- intocmirea (in anumite cazuri) de schite izometrice ale conductelor examinate
- furnizarea datelor primare referitoare la executia sudurilor examinate (tipul sudurii, numele sudorului, indicativul sudurii, etc.)

CERINTE

- Minim 1 an experienta pe o pozitie similara in cadrul unui laborator END
- Facultate tehnica
- Autorizare ISCIR conform CR6-2013, pentru domeniile: VT, PT, MT, UT, RT
- Capacitatea de a lucra in echipa
- Disponibilitate de deplasare pe santiere
- Minime cunostinte operare PC: word, excel
- Certificarea conform EN ISO 9712 pentru domeniile: VT, PT, MT, UT, RT, constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa.

Servicii de control nedistructiv pentru toate metodele, consultanta, expertizare in domeniu.