Farmacist in Ploiesti

UPA Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigură prepararea, conservarea şi eliberarea produselor magistrale și oficinale;
- Asigură conservarea şi eliberarea produselor medicamentoase, a produselor igienico-cosmetice, precum şi a dispozitivelor medicale, răspunzând de calitatea acestora;
- Consiliere și consultanță a publicului cu privire la tratamentul afecțiunilor minore și cu privire la posibilele efecte secundare ale medicamentelor sau intervenite ca urmare a interacțiunii cu alte medicamente / tratamente;
- Asigurarea compatibilității între diferite tratamente;
- Acordarea serviciilor de monitorizare a presiunii arteriale și a nivelului de glicemie;
- Verificarea dozelor și asigurarea că medicamentele sunt eliberate și etichetate în mod corect și în condiții de siguranță;
- Gestionarea, supravegherea și instruirea asistenților de farmacie.

CERINTE

- Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor;
- Cunostinte privind regulile de buna practica farmaceutica;
- Capacitati de ascultare si de consiliere a pacientilor;
- Persoana persuasiva, calma, motivata si cu spirit de observatie si atenta la detalii;

BENEFICII OFERITE

- contract de munca pe perioada nedeterminata
- mediul de lucru este foarte placut
- programul este de 8 ore
- premii pentru excelenta
- card de angajat (reduceri suplimentare)
- se ofera bonus de instalare si decontarea chiriei
- salariu cuprins intre 3000 lei - 3400 lei

UPA Solutions este o companie romaneasca ce oferă o gamă largă de servicii printre care furnizarea de servicii de recrutare, selecție de personal și formare profesională.

Compania aflată în continuă dezvoltare are în prezent un număr de 12 colaboratori în patru centre de contact, Bucureşti, Botoşani, Brăila şi Alba Iulia, urmând să deschidă în perioada următoare, noi puncte de lucru. Expertiza echipei din cadrul UPA Solutions în domeniul serviciilor de resurse umane permite companiei noastre să asigure servicii de calitate alături de garanția identificării candidaților potriviți dinamicii companiilor-client.

Pentru mai multe informatii vizitati site-ul: www.upasolutions.ro