Electrician cu cunostinte automatizare

ALKA TRADING CO S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Detectarea si rezolvarea problemelor tehnice specifice la utilajele din fabrica;
Definirea unui stoc minim de piese de schimb, materiale si subansamble electrice si de automatizari;
Dezvoltarea si imbunatatirea periodica a aplicatiilor software;
Implementarea planului de intretinere preventiva la instalatiile de automatizari din fabrica;
Verificarea functionarii echipamentelor electrice si automatizari pentru a preintimpina accidente sau defectiuni.
Participa la elaborarea planului de intretinere periodica a echipamentelor
Colaboreaza cu ceilalti membri ai departamentului in vederea imbunatatirii si eficientizarii activitatii de intretinere reactiva si preventiva

CERINTE

Studiile universitare (profil electrotehnic/electronic/automatizari) reprezinta un avantaj;
Minim 3 ani activitate in domeniul electronic;
Cunostinte de functionare a utilajelor automate
Cunostinte de parametrizare si programare senzori, actionari electrice si de automatizari, automate programabile si panouri operator (PLC Siemens, Allen Bradley, Fanuc, etc.) reprezinta un avantaj
Engleza - nivel mediu;
Abilitati bune de comunicare si colaborare;
Rezistenta la stress

BENEFICII OFERITE

- Posibilitati reale de dezvoltare profesionala;
- Apartenenta intr-o companie in dezvoltare si echipa dinamica;
- Cursuri dezvoltare personala si profesionala;
- Tichete de masa;
- Asigurare si servicii medicale complete, gratuite;
- Punct de lucru in Ploiesti.
- Prime de Pasti si de Craciun

DESCRIEREA FIRMEI

Producator si distribuitor de produse alimentare.